Rajoni

Mbi 100 emigrantë transferohen nga Beogradi në Preshevë

Autoritetet serbe njoftuan se 116 migrantë u transportuan në Qendrën e Pritjes në Preshevë pasi policia zhvilloi një operacion për të gjetur migrantë të parregullt në Beograd. Lajmin e konfirmoi…

Bota

Burgim i përjetshëm për sulmuesin e sinagogës në Gjermani

Një gjykatë në Gjermani dënoi me burgim të përjetshëm një person, që sulmoi një sinagogë të qytetit Halle, vitin e kaluar. Stephan Balliet, 28 vjeç, qëlloi dhe vrau një kalimtare…

Sport

Showbiz

Kida i kursehen pozat provokuese në imazhet e reja

Kohëve të fundit padyshim që është vërejtur ndryshimi i madh në dukjen e këngëtares së njohur, Kida. Bukuroshja bionde në rrjete sociale është bërë edhe më aktive se më parë,…

Kuriozitete

Shitet në ankand një këpucë e mbretëreshës Mari Antuanetës

Një këpucë elegante e bardhë, që i përkiste Mari Antuanetës, prej mëndafshi dhe lëkure keci, do të shitet nesër në ankand në Versajë, pranë Parisit, njoftoi shtëpia e ankandeve ”Osenatlles”.…