Shpallen finalistët e Fest ‘59

Mbrëmë (e hënë) është shënuar nata e parë e edicionit të 59-të të Festivalit të Këngës…

Rritet paga mesatare neto në Maqedoni

Paga mesatare mujore e paguar neto për të punësuar në tetor të këtij viti arriti në…

Vijon pagesa e ndihmës të njëhershme financiare prej 6.000 denarëve për 283 mijë qytetarë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut informon se po vazhdon me mbështetjen e të gjithë…

Kurti: Jemi të interesuar për datë sa më të hershme për mbajtjen e zgjedhjeve, vendi duhet nxjerr nga kriza e shumëfishtë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pas takimit me ushtruesen e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani…

Krasniqi pas takimit me Osmanin: Fundi i janarit, datë e përshtatshme për mbajtjen e zgjedhjeve

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi pas takimit konsultativ me u.d e presidentes Vjosa Osmani, ka thënë…

Eliona Qyra nga Struga rrëmbeu katër çmime në festivalin’ Nota Fest ‘

Eliona Qyra nga Struga rrëmbeu katër çmime në festivalin’ Nota Fest ‘ Shqiptarja nga Suedia me…

Burgim i përjetshëm për sulmuesin e sinagogës në Gjermani

Një gjykatë në Gjermani dënoi me burgim të përjetshëm një person, që sulmoi një sinagogë të…

Mbyllen dy objekte në Gostivar, shkelën masat antiKovid

Mbrëmë (20.12.2020) në rrugën Ilindenska në Gostivar policia ka arrestuar L.N. 50 vjeçar nga Gostivari pronar…

Më 25 janar mbahet mbledhja e qeverive Kosovë – Maqedoni e Veriut

Mbledhja e përbashkët e qeverive të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është caktuar të mbahet më…

Dhunoi bashkëshorten dhe djalin, arrestohet 55 vjeçari nga një fshat i Gostivarit

Një 55 vjeçar nga një fshat i Gostivarit është ndaluar nga policia pas një denoncimi për…