A e meriton titullin e nderit “Doctor Honoris Causa” Ali Ahmeti apo jo?

“Në arenën e jetës njerëzore, nderimet dhe shpërblimet bëhen për ata që tregojnë cilësitë e tyre…

Zelanda e Re shpall gjendje emergjente të klimës

Parlamenti i Zelandës së Re shpalli një gjendje të emergjencës klimatike në vend, sipas mediave të…

”I treturi”, filmi më i ri nga regjisori Arben Thaçi! Publikohen fotografitë e para të filmit

Publikohen fotografitë e para nga filmi artistik i metrazhit të gjatë “I treturi” i regjisorit Arben…

Tenton t’i japë ryshfet 10 euro policisë, arrestohet

Një person është arrestuar në Pikën Kufitare në Merdarë, pasi i njëjti ka tentuar t’i japë…

Britani, vaksinimi nis javën e ardhshme kundër Covid-19

“Qeveria sot pranoi rekomandimin e Agjencisë për Ilaçe dhe Produkte Shëndetësore dhe miratoi përdorimin e vaksinës…

578 shkelje për mosmbajtje të maskave mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të fundit (01/02.12.2020) në gjithë territorin e vendit janë regjistruar 578 shkelje për…

Si mund të vazhdohet gjendja e krizës?!

Qeveria në mbledhjen e fundit, mbi propozimin e Komitetit për menaxhim me kriza kërkoi pëlqimin e…

Muller, Boateng dhe Hummels pritet të rikthehen te Gjermania

Joachim Low do të vazhdojë të jetë trajner i Gjermanisë edhe për Kampionatin Evropian që luhet…

Klasifikohen boksierët më të mirë të të gjitha kohërave – nga mbreti, te i miksuari

Përballja e Mike Tysonit me Roy Jones Jr, ka entuziazmuar tifozët e boksit, që kërkuan më…

Koha kur Maradona i ishte përgjigjur në mënyrë brilante debatit Messi – Ronaldo

Ishte një kohë kur Diego Maradona ishte pyetur nga gazetarët se cili ishte më i miri…