Arrijnë në Kosovë fletëvotimet për zgjedhjet e 14 shkurtit, nesër bëhet shpërndarja e tyre

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ( KQZ) është duke bërë përgatitjet finale për mbarëvajtjen e zgjedhjeve parlamentare,…

LVV thotë se Organizata botërore e Internacionales Socialiste është në mbështetje të Albin Kurtit

Në ditën e fundit të fushatës, Lëvizja VETËVENDOSJE! ka pranuar edhe një mbështetje të rëndësishme ndërkombëtare.…

Kurti: Jemi të interesuar për datë sa më të hershme për mbajtjen e zgjedhjeve, vendi duhet nxjerr nga kriza e shumëfishtë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pas takimit me ushtruesen e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani…

Krasniqi pas takimit me Osmanin: Fundi i janarit, datë e përshtatshme për mbajtjen e zgjedhjeve

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi pas takimit konsultativ me u.d e presidentes Vjosa Osmani, ka thënë…

Tenton t’i japë ryshfet 10 euro policisë, arrestohet

Një person është arrestuar në Pikën Kufitare në Merdarë, pasi i njëjti ka tentuar t’i japë…

Kosova regjistron 688 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit…

Specialja i gjykon edhe krimet serbe (Dokument)

Që nga dhjetori i vitit 2010, kur politikani zviceran Dick Marty e shkroi një raport në…

PROKURORËT QË PO HETOJNË ISH-PJESËTARËT E UÇK-SË

Dhomat e Specializuara të Kosovës deri më tani kanë ngritur aktakuzë ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit,…

SPECIALJA, LUSHTAKU: KOLEGËT E MI JANË TË PAFAJSHËM, DO KTHEHEN MË TË FUQISHËM SE KURRË

Sami Lushtaku, ish-komandant i UÇK-së dhe nënkryetar i PDK-së, ka folur pas aktakuzave të ngritura dhe…

KOSOVARI GODITET PËR VDEKJE NGA TRENI NË ZVICËR

Një i ri me prejardhje nga Kosova ka vdekur në qytetin Nauchatel të Zvicrës. Viktima është…