Kosova regjistron 688 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit…

Specialja i gjykon edhe krimet serbe (Dokument)

Që nga dhjetori i vitit 2010, kur politikani zviceran Dick Marty e shkroi një raport në…

PROKURORËT QË PO HETOJNË ISH-PJESËTARËT E UÇK-SË

Dhomat e Specializuara të Kosovës deri më tani kanë ngritur aktakuzë ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit,…

SPECIALJA, LUSHTAKU: KOLEGËT E MI JANË TË PAFAJSHËM, DO KTHEHEN MË TË FUQISHËM SE KURRË

Sami Lushtaku, ish-komandant i UÇK-së dhe nënkryetar i PDK-së, ka folur pas aktakuzave të ngritura dhe…

KOSOVARI GODITET PËR VDEKJE NGA TRENI NË ZVICËR

Një i ri me prejardhje nga Kosova ka vdekur në qytetin Nauchatel të Zvicrës. Viktima është…

KURTI: TË JEMI BASHKË PËR LUFTËN TONË ÇLIRIMTARE DHE KUNDËR SERBISË

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se Ushtria Çlirimtare e Kosovës nuk ka qenë…

Krasniqi: Unë jam shqiptar, nuk jam as katolik e as mysliman

Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi sot është marrë në pyetje nga prokurorët e Dhomave të Specializuara…

Deputeti Shaip Kamberi, ka “dridhur” themelet e Kuvendit të Serbisë

Ai në fjalimin e mbajtur sot në Beograd, ku po votohet për Qeverinë e re, ka…

Heqja e Flamurit Kombëtar në Koshare, Kosovarët largojnë flamurin serb në Leposaviq

Flamuri kombëtar u largua para pak ditësh nga Kulla e Vrojtimit në Koshare, nga një prift…

Haxhi Shala në Gjykatën Speciale mbrohet në heshtje

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Haxhi Shala, sot është intervistuar në Gjykatën Speciale. Ai…