Shitet në ankand një këpucë e mbretëreshës Mari Antuanetës

Një këpucë elegante e bardhë, që i përkiste Mari Antuanetës, prej mëndafshi dhe lëkure keci, do…

Dita Ndërkombëtare e Tolerancës

Në vitin 1996, Asambleja e Përgjithshme e OKB-së me Rezolutën 51/95 ftoi shtetet anëtare të OKB-së…

75-vjet nga themelimi i UNESCO-s

Përfaqësues nga 44 shtete, më 16 nëntor 1945, u mblodhën në Londër për të “ndërtuar paqe…

Kida i kursehen pozat provokuese në imazhet e reja

Kohëve të fundit padyshim që është vërejtur ndryshimi i madh në dukjen e këngëtares së njohur,…

Fifi dhe Bardhi në dhjetor publikojnë bashkëpunimin e tyre

Në estradën shqiptare tashmë është bërë i njohur emri i reperit, Bardhi. Ai deri më tani…

Vdes legjenda e aktrimit në Indi, Soumitra Chatterjee në moshën 85 vjeçare nga COVID-19

Aktori legjendar Soumitra Chatterjee, i njohur për punën e tij me regjisorin fitues të ‘Oscar’, Satyajit…

Sofia Loren luan në filmin e ri të djalit të saj

Një arsye e mirë për të parë filmin e ri me titull “Jeta është përpara nesh”…

Shpallet lista e këngëve pjesëmarrëse në edicionin e 59-të të Festivalit të Këngës në RTSH

Pavarësisht situatës së krijuar me COVID-19, edicioni i 59-të i Festivalit të Këngës në RTSH do…

Aktorët që kanë gënjyer për të siguruar role filmike

Edhe në Hollywood shpesh ndodh që yjet të thonë të pavërteta, në mënyrë që t’i fitojnë…

Rrëfimi i Mike Tyson për jetën në burg: Lash një punonjëse shtatzënë, të gjithë më jepnin çfarë dëshiroja

Mike Tyson ka rrëfyer se e kishte lënë shtatzënë një punonjëse burgu, derisa po e vuante…