Shpallen finalistët e Fest ‘59

Mbrëmë (e hënë) është shënuar nata e parë e edicionit të 59-të të Festivalit të Këngës…

Deputeti thirrje Kuvendit të Shqipërisë: Të bëhemi bashkë dhe të miratojmë rezolutën për gjenocidin serb

Gjatë seancës së mbajtur ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, deputeti Ralf Gjoni u bëri…

Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 20 vjeçari shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Brescia, Itali. Një makinë me të…

Restaurimi i shtëpisë së shkrimtarit Sterjo Spasse, ndodh zbulimi i papritur gjatë punës (Foto)

Një grafikë e panjohur më parë ka dalë në dritë gjatë punës për restaurimin e shtëpisë-muze…

Shpjegon sizmiologu: Tërmetet riaktivizohen por nuk kalojnë magnitudën 5

Pak minuta pas mesnatës së të mërkurës është ndjerë lëkundje tërmeti të cilat ishin me magnitudë…

Shënohen pesë tërmete gjatë natës në Durrës

Gjatë natës janë shënuar pesë lëkundje të tokës, ku si epiqendër kanë pasur Detin Adriatik. Lëkundjet…

Ekonomia shqiptare humbi 570 milionë euro në gjysmën e parë të vitit nga karantina

Humbjet e ekonomisë në tremujorin e dytë të vitit, kur për gati dy muaj pothuajse gjithçka…

Trump falënderon Ramën për mbështetjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi, kërkon që ta zhvendosin ambasadën në Jerusalem

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pranuar një letër nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të…

Rama konfirmon kandidimin për deputet në qytetin e Vlorës

Kryeministri i vendit Edi Rama shprehu se do të jetë sërish kandidat për deputet në qytetin…

Ekskluzive/ Predha në plazhet e Sarandës! Zbulohen nga turisti çek, 20 metra pranë bregut

Në këtë plazh, jo më shumë se një kilometër në veri të qytetit të Sarandës, një…