Ekonomia shqiptare humbi 570 milionë euro në gjysmën e parë të vitit nga karantina

Humbjet e ekonomisë në tremujorin e dytë të vitit, kur për gati dy muaj pothuajse gjithçka…

Trump falënderon Ramën për mbështetjen e marrëveshjes Kosovë – Serbi, kërkon që ta zhvendosin ambasadën në Jerusalem

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pranuar një letër nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të…

Rama konfirmon kandidimin për deputet në qytetin e Vlorës

Kryeministri i vendit Edi Rama shprehu se do të jetë sërish kandidat për deputet në qytetin…

Ekskluzive/ Predha në plazhet e Sarandës! Zbulohen nga turisti çek, 20 metra pranë bregut

Në këtë plazh, jo më shumë se një kilometër në veri të qytetit të Sarandës, një…

Meta dekreton 12 rektorët e rinj të universiteteve, ja kush janë ata

Procesi i zgjedhjeve të 30 korrikut në universitetet publike në vend u kontestua nga shoqëria civile…

Kthimi në klasa, prindërit: Mbyllja e shkollave më e rrezikshme se pandemia

Rifillimi i shkollave në 14 shtator është pritur me entuziazëm nga prindërit dhe gjyshërit. Situata pandemike …

Pritje maratonë në mes të vapës për urbanet në Tiranë

Linjat e transporti publik në kryeqytet po sjellin shqetësim për udhëtarët të cilet ankohen për vonesa…

Berisha boshatisi Presidencën më 1997(Video)

Ka qenë proverbiale në atë kohë boshatisja e Presidencës nga ana e titullarit të këtij institucioni…

Në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 127 raste të reja me COVID-19

Në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 127 raste të reja me COVID-19, ndërsa…

GJASHTË VIKTIMA DHE 127 RASTE TË REJA ME CORONAVIRUS NË SHQIPËRI

Gjashtë të vdekur dhe 127 raste të reja me Covid-19 janë shënuar brenda 24 orëve të…