MPB: 379 sanksione për mosmbajtje të maskës

Gjatë ditës së djeshme (11/12.02.2021) në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar…

Afro 200 gjoba për shkelje në trafik në 24 orët e fundit në qytetin e Shkupit

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme (11.02.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara…

Pr/Ligji për letërnjoftimet, partia “E Majta” dorëzon 700 amendamente

Partia E Majta propozon mbi 700 amendamente ndaj propozim-Ligjit për letërnjoftime të dorëzuar nga Lëvizja Besa.…

Besa Ademi zgjidhet kryetare e re e Gjykatës Supreme

Besa Ademi është kryetarja e re e Gjykatës Supreme. Ajo u zgjodh sot në Këshillin Gjyqësor…

Rritet paga mesatare neto në Maqedoni

Paga mesatare mujore e paguar neto për të punësuar në tetor të këtij viti arriti në…

Vijon pagesa e ndihmës të njëhershme financiare prej 6.000 denarëve për 283 mijë qytetarë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut informon se po vazhdon me mbështetjen e të gjithë…

Eliona Qyra nga Struga rrëmbeu katër çmime në festivalin’ Nota Fest ‘

Eliona Qyra nga Struga rrëmbeu katër çmime në festivalin’ Nota Fest ‘ Shqiptarja nga Suedia me…

Mbyllen dy objekte në Gostivar, shkelën masat antiKovid

Mbrëmë (20.12.2020) në rrugën Ilindenska në Gostivar policia ka arrestuar L.N. 50 vjeçar nga Gostivari pronar…

Më 25 janar mbahet mbledhja e qeverive Kosovë – Maqedoni e Veriut

Mbledhja e përbashkët e qeverive të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është caktuar të mbahet më…

Dhunoi bashkëshorten dhe djalin, arrestohet 55 vjeçari nga një fshat i Gostivarit

Një 55 vjeçar nga një fshat i Gostivarit është ndaluar nga policia pas një denoncimi për…