Rajoni

Mbi 100 emigrantë transferohen nga Beogradi në Preshevë

Autoritetet serbe njoftuan se 116 migrantë u transportuan në Qendrën e Pritjes në Preshevë pasi policia zhvilloi një operacion për të gjetur migrantë të parregullt në Beograd. Lajmin e konfirmoi…

Bota

Burgim i përjetshëm për sulmuesin e sinagogës në Gjermani

Një gjykatë në Gjermani dënoi me burgim të përjetshëm një person, që sulmoi një sinagogë të qytetit Halle, vitin e kaluar. Stephan Balliet, 28 vjeç, qëlloi dhe vrau një kalimtare…

Sport

Showbiz

Befason Jim Belushi: Dua të lidhem me sa më shumë motra dhe vëllezër shqiptarë

Aktori me famë ndërkombëtare, Jim Belushi, i ka befasuar të gjithë me postimin e tij të fundit në rrjetin social Twitter. Aktori i cili vite më parë ishte shprehur në…

Kuriozitete

Origjina e Covid-19? Ja 4 teoritë që janë në lojë

Nga u shkaktua Covid-19, virusi që po mban mbërthyer të gjithë botën? Kjo është një ndër pyetjet që ngrihet më shumë nga njerëzit, ku nuk as teoritë konspirative. Por cilat…