Xhandarmëria serbe dhe paramilitare kanë hyrë sot në territorin e Kosovës

Xhandarmëria serbe dhe paramilitare kanë hyrë sot në territorin e Kosovës. Kështu kanë njoftuar banorët e…

Të premten (9 prill) me fillim në ora 14:00 do të ketë protesta në Shkup

Të premten (9 prill) me fillim në ora 14:00 do të ketë protesta në Shkup, të…

Shqetësime për mpiksjet e gjakut/ Pritet fjala e EMA-s për vaksinën e Astrazeneca-s

Shqetësime për mpiksjet e gjakut/ Pritet fjala e EMA-s për vaksinën e Astrazeneca-s Rregullatori i barnave…

Basha në Peqin: Ndryshimi që po vjen është përfundimi i rrugës që kemi nisur, duke e çuar Shqipërinë drejt Europës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në qytetin e Peqinit. Në fjalën e tij, ai…

SHBA: Zgjedhje me standarde të larta/ Palmer: Duam që njerëz me influencë të ndëshkohen. Kjo është llogaridhënia

Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit Matthew Palmer tha se për SHBA në 25 nuk ka rëndësi kush…

E mendon humbjen? Rama në” Wake Up”: Nuk hyj në ndeshje për të humbur. PD nuk mund të rimarrë në dorë fatin e vendit

Kryeministri Edi Rama nga Përmeti realizoi një lidhje live për emisionin e mëngjesit “Wake Up në…

Në Kosovë hyjnë në fuqi masat e reja kundër pandemisë

Në Kosovë të mërkurën kanë hyrë në fuqi masat e reja të kufizimit të vendosura nga…

Rasti “Mafia”, VMRO: Mickoski ka pasur kontakte vetëm me Zaevin

VMRO-DPMNE-ja opozitare ka akuzuar ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovski për deklarata të rrejshme. Këto…

“Nuk mund të jesh i vetmuar, nëse ty të pëlqen personi me të cilin je vetëm” – Uayne Dyer

“Nuk mund të jesh i vetmuar, nëse ty të pëlqen personi me të cilin je vetëm”…

“Mafia”, Spasovski: Njëri prej të arrestuarve ka pasur kontakte me Mickoskin

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski thotë se do të zgjerohet hetimi në lidhje me…