Për 24 orë 81 pacient të ri pranohen në Kovid Qendrat në Shkup

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid-Qendrat në Shkup janë hospitalizuar 81 pacientë të ri, për…

Origjina e Covid-19? Ja 4 teoritë që janë në lojë

Nga u shkaktua Covid-19, virusi që po mban mbërthyer të gjithë botën? Kjo është një ndër…

Aziri: Në Maqedoni më lehtë marrin shtetësi kriminelët

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka…

Masat e reja në Maqedoni do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat,…

Pesëdhjetë deklarata të Agollit: Deputetët – në Kuvend grindavecë, në kafe mburravecë, në shtëpi përtacë!

Përmbledhur nga: Roland Qafoku Nuk ka një të dytë në Shqipëri që, mes shkrimtarit dhe politikanit,…

Pamje të rralla nga dita e kurorëzimit të presidentes Vjosa Osmani

Vjosa Osmani – Sadriu ditën e sotme (e martë) zyrtarisht ka marrë detyrën e presidentes së…

Befason Jim Belushi: Dua të lidhem me sa më shumë motra dhe vëllezër shqiptarë

Aktori me famë ndërkombëtare, Jim Belushi, i ka befasuar të gjithë me postimin e tij të…

Arrijnë në Kosovë fletëvotimet për zgjedhjet e 14 shkurtit, nesër bëhet shpërndarja e tyre

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ( KQZ) është duke bërë përgatitjet finale për mbarëvajtjen e zgjedhjeve parlamentare,…

LVV thotë se Organizata botërore e Internacionales Socialiste është në mbështetje të Albin Kurtit

Në ditën e fundit të fushatës, Lëvizja VETËVENDOSJE! ka pranuar edhe një mbështetje të rëndësishme ndërkombëtare.…

MPB: 379 sanksione për mosmbajtje të maskës

Gjatë ditës së djeshme (11/12.02.2021) në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar…