Origjina e Covid-19? Ja 4 teoritë që janë në lojë

Nga u shkaktua Covid-19, virusi që po mban mbërthyer të gjithë botën? Kjo është një ndër…

Befason Jim Belushi: Dua të lidhem me sa më shumë motra dhe vëllezër shqiptarë

Aktori me famë ndërkombëtare, Jim Belushi, i ka befasuar të gjithë me postimin e tij të…

Shitet në ankand një këpucë e mbretëreshës Mari Antuanetës

Një këpucë elegante e bardhë, që i përkiste Mari Antuanetës, prej mëndafshi dhe lëkure keci, do…

Dita Ndërkombëtare e Tolerancës

Në vitin 1996, Asambleja e Përgjithshme e OKB-së me Rezolutën 51/95 ftoi shtetet anëtare të OKB-së…

75-vjet nga themelimi i UNESCO-s

Përfaqësues nga 44 shtete, më 16 nëntor 1945, u mblodhën në Londër për të “ndërtuar paqe…

Kida i kursehen pozat provokuese në imazhet e reja

Kohëve të fundit padyshim që është vërejtur ndryshimi i madh në dukjen e këngëtares së njohur,…

Fifi dhe Bardhi në dhjetor publikojnë bashkëpunimin e tyre

Në estradën shqiptare tashmë është bërë i njohur emri i reperit, Bardhi. Ai deri më tani…

Vdes legjenda e aktrimit në Indi, Soumitra Chatterjee në moshën 85 vjeçare nga COVID-19

Aktori legjendar Soumitra Chatterjee, i njohur për punën e tij me regjisorin fitues të ‘Oscar’, Satyajit…

Sofia Loren luan në filmin e ri të djalit të saj

Një arsye e mirë për të parë filmin e ri me titull “Jeta është përpara nesh”…

Shpallet lista e këngëve pjesëmarrëse në edicionin e 59-të të Festivalit të Këngës në RTSH

Pavarësisht situatës së krijuar me COVID-19, edicioni i 59-të i Festivalit të Këngës në RTSH do…