BUZHALA: SHQIPTARI DO ME I PAS 2 DJEM, MI DEK NJANI E KA TJETRIN E PËR ÇIKE S’KA DERT

Berat Buzhala Anderr e cdo çifti shqiptar te martume ne vitet e 80’ta e 90’ta ka…

Haga është shumë e vogël për njeriun e madh të UÇK-së

Haga është shumë e vogël për njeriun e madh të UÇK-së (Kushtuar Rexhep Selimit) Shkruan Urim…

Administrata e z.Trampit po ia kthen borxhin serbisë…

Shkruan: Lebit Murtishi Serbia nuk i ,,ka borxh” me askujt per krimet dhe gjenocidin qe kreu…

BE e standarteve të dyfishta!

Shkruan: Medai Shaholli BE-ja e dy standarteve ka kohë që po vepron me dy standarte në…

ORËT E MËDHA TË HISTORISË KALOJNË SHUMË RRALLË MBI FATET E POPUJVE

Shkruan: Abdulla Mehmeti Shqiptarët në Maqedoni, aktualisht i kanë kushtet dhe rrethanat ideale ta ndryshojnë gjendje…

Murtishi: Është një gjë hyrja në një sistem politik dhe krejtë tjetër gjë është ndryshimi i sistemit!

Shkruan: Lebit Murtishi Pra, të kuptohemi dhe të mos gjykojmë përgjumshëm kur flasim për postin e një…

Kë do ndëshkojë vota e 2021?

Në prag të zgjedhjeve të vitit 2016 në SHBA, kineasti dhe aktivisti i njohur amerikan, Michael…

Neootomanizmi, rrezik i madh për kombin Shqiptar!

Zgjerimi i mentalitetit të neootomanizmit turk mbi trojet shqiptare është rreziku imediat për popullatën shqiptare dhe…

Fundi i farsës me shkarkimin e Metës

Shkruan/Andi Bushati Edi Ramës i ka dalë turpi për të deklamuar me patos edhe një të…

Raportet ndërkombëtare për drogën dhe Shqipëria

PËLLUMB NAKO Këto ditë të fundit, në me dia janë bërë publike të përkthyera disa raporte…