Mbi 100 emigrantë transferohen nga Beogradi në Preshevë

Autoritetet serbe njoftuan se 116 migrantë u transportuan në Qendrën e Pritjes në Preshevë pasi policia…

Goditet grupi që trafikonte armë nga Turqia, në pranga edhe dy shqiptarë

Një operacion i shtrirë në Turqi-Bullgari dhe Shqipëri, i mbështetur dhe nga Europol ka shkatërruar një…

Zgjedhjet në Bosnje: Izetbegoviq humb Sarajavën ndërsa Dodiku Banja Llukën

Partia e Veprimit Demokratik (SDA), presidenti i së cilës është Bakir Izetbegoviq dhe Unioni i Social…

Dritan Abazoviç kandidat për ministër të Mbrojtjes dhe zëvendëskryeministër në Mal të Zi

Mali i Zi ka njoftuar se më 2 dhjetor do të formohet qeveria e re e…

Shkon në 12 numri i viktimave nga tërmeti në Turqi, mbi 420 të lënduar

Të paktën 12 viktima dhe qindra të lënduar nga tërmeti në Turqi. Lëkundjet e tokës me…

Epidemiologu malazez: Jemi si Italia në fillim të pandemisë

Intensiteti aktual i transmetimit të coronavirusit në Mal të Zi është më i lartë se sa…

Detaje rreth vrasjes së pronarit të “Selo Tours” në Novi Pazar – dëshmitarët thonë se “gjithçka dukej si në filmat aksion”

Rreth orës 19:00 të ditës së enjte në vendbanimin Jalia në Novi Pazar, është vrarë Selatin…

Turqia fillon stërvitjet ushtarake me forcat e Qipros Veriore

Ushtria turke filloi stërvitjet vjetore ushtarake sot në Republikën turke të Qipros Veriore, një njësi e…

Një shtetas i Maqedonisë arrestohet për vra sje të dyfisht në Maltë

Viktor Dragomanski, një maqedonas nga Shkupi që punon si roje sigurie në një lokal në Maltë,…

Situata e tensionuar në Mesdhe, Mas viziton Athinën dhe Ankaranë

Vendimet e dallimeve rreth rezervave të gazit natyror në Mesdheun lindor mund të gjinden vetëm në…