Shqetësime për mpiksjet e gjakut/ Pritet fjala e EMA-s për vaksinën e Astrazeneca-s

Shqetësime për mpiksjet e gjakut/ Pritet fjala e EMA-s për vaksinën e Astrazeneca-s Rregullatori i barnave…

Basha në Peqin: Ndryshimi që po vjen është përfundimi i rrugës që kemi nisur, duke e çuar Shqipërinë drejt Europës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ndodhet në qytetin e Peqinit. Në fjalën e tij, ai…

SHBA: Zgjedhje me standarde të larta/ Palmer: Duam që njerëz me influencë të ndëshkohen. Kjo është llogaridhënia

Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit Matthew Palmer tha se për SHBA në 25 nuk ka rëndësi kush…

E mendon humbjen? Rama në” Wake Up”: Nuk hyj në ndeshje për të humbur. PD nuk mund të rimarrë në dorë fatin e vendit

Kryeministri Edi Rama nga Përmeti realizoi një lidhje live për emisionin e mëngjesit “Wake Up në…

Shpallen finalistët e Fest ‘59

Mbrëmë (e hënë) është shënuar nata e parë e edicionit të 59-të të Festivalit të Këngës…

Deputeti thirrje Kuvendit të Shqipërisë: Të bëhemi bashkë dhe të miratojmë rezolutën për gjenocidin serb

Gjatë seancës së mbajtur ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, deputeti Ralf Gjoni u bëri…

Aksident i rëndë në Itali, humb jetën 20 vjeçari shqiptar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Brescia, Itali. Një makinë me të…

Restaurimi i shtëpisë së shkrimtarit Sterjo Spasse, ndodh zbulimi i papritur gjatë punës (Foto)

Një grafikë e panjohur më parë ka dalë në dritë gjatë punës për restaurimin e shtëpisë-muze…

Shpjegon sizmiologu: Tërmetet riaktivizohen por nuk kalojnë magnitudën 5

Pak minuta pas mesnatës së të mërkurës është ndjerë lëkundje tërmeti të cilat ishin me magnitudë…

Shënohen pesë tërmete gjatë natës në Durrës

Gjatë natës janë shënuar pesë lëkundje të tokës, ku si epiqendër kanë pasur Detin Adriatik. Lëkundjet…