Shqipëri, 33 raste të reja me COVID-19

Gjatë javës së kaluar në Shqipëri ka pasur një trend të rritur të rasteve të konfirmuara…

Shqipëri, rriten viktimat nga koronavirusi

Në Shqipëri, janë rregjstruar 10 viktima nga koronavirusi në 10 ditët e fundit duke e çuar…

Dita Botërore e Muzikës

– Nga sot, qytetarët e Tiranës kanë një lulishte të rehabilituar në hyrje të Liqenit Artificial,…

Lleshaj viziton 84-vjeçarin në Finiq: Policia, e angazhuar për garantimin e sigurisë së plotë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është ndalur këtë të dielë në mëngjes në Finiq, në shtëpinë…

Restaurohet xhamia e Gjin Aleksit në Rusan, Rama poston videon me pamjet e reja të xhamisë

Ka përfunduar restaurimi i xhamisë Gjin Aleksi në Rusan të Delvinës. Ajo është monument kulture i…

Grabitën një vit më parë autobusin e linjës “Itali-Vlorë” arrestohet një nga autorët

VLORË -Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim është vënë në prangat e policisë së Vlorës. I…

Rama: Më vjen sinqerisht keq, dy vëllezërit Budina kanë rezultuar pozitiv në testin për Covid-19!

“Më vjen sinqerisht keq që dy vëllezërit Budina kanë rezultuar pozitiv në testin për Covid19!”, kështu…

Gazeta më e madhe daneze kundër arkitetktit Bjarke Ingels

Një teatër historik i denjë për tu ruajtur është shkatërruar. Protestat masive dhe dhuna policore vijuan.…

Minoritari grek djeg flamurin shqiptar në mes të Sarandës

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Sarandë. Mësohet se Manolis Vito, minoritar…